![Protectia suporturilor metalice cu clorcauciuc](https://blog.emex.ro/wp-content/uploads/2018/04/Vopsea-clorcauciuc-metal.jpg)
Principalul “inamic” al suprafetelor metalice este coroziunea. Desigur si umezeala are un efect coroziv puternic asupra acestor suprafete, iar daca nu se intervine pentru preventia acestuia, intr-un timp relativ scurt, suprafetele metalice se pot deteriora. Pentru a le oferi o protectie superioara, este necesar un produs cu proprietati care sa garanteze o protectie indelungata, chiar si in conditiile unei expuneri intensive la actiunile factorilor externi, in special la ale apei, umezelii sau condensului.VOPSIREA SUPORTURILOR METALICE CU CLORCAUCIUC “EMEX”In aplicatiile la care exista o expunere la conditii de mediu, sau o actiune intensa a apei, cum ar fi in zone cu un grad ridicat de umezeala, protectia suprafetelor metalice este o prioritate. De aceea, Romtehnochim a conceput o solutie care sa ofere gradul de protectie vizat: Vopseaua Clo... Citeste mai mult